نانو تکنولوژی

نانوی آجر

نانوی آجر

هنگامی که یک سطح آجری را در خانه، محل کار، پیاده رو، پاسیو یا بالکن خود نصب می کنید، ممکن است فکر کنید که دیگر نیازی به کار نیست. این نصب به تنهایی زمان و کار زیادی را می طلبد، بدون ذکر هزینه، امیدوارم نتیجه چشمگیر و محکمی داشته باشد. چه کاری جز لذت بردن از آن، قدردانی و نشان دادن آن وجود دارد؟

با این حال، زمان همه چیز را از بین می برد و قرار گرفتن در معرض عناصر می تواند به ادامه این روند کمک کند. همانطور که آجر ممکن است بادوام و محکم باشد، همچنان در برابر رطوبت بسیار آسیب پذیر است.

وجود هرگونه آب حتی در ریزترین شکاف ها و درزها می تواند در طول زمان انواع مشکلات را ایجاد کند. سطح آجری شما ممکن است در حال حاضر عالی به نظر برسد، اما اگر می خواهید برای مدت طولانی عالی به نظر برسد، کارهای بیشتری برای انجام دادن دارید.

در اینجا اطلاعاتی در مورد ارزش مهر و موم آجر و توصیه هایی در مورد نحوه استفاده از آن آورده شده است:

.

چرا عایق کردن آجر مهم است؟
ممکن است تعجب کنید که چگونه کمی آب می تواند یکپارچگی مصالح بنایی به سختی یک آجر را به خطر بیندازد.

آب واقعا فریبنده است. حتی ممکن است یک قطره روی پوست شما باقی نماند، اما یک فشار شدید می تواند شما را به اطراف پرتاب کند. آجر نیز می تواند راحت آسیب ببیند زیرا با وجود تمام چگالی و استحکام کششی آن، مواد متخلخل هستند.

اگر آب کافی جذب شود و باقی بماند، ممکن است فضای داخلی منبسط شود و بیرون نیز در نهایت شروع به ترک خوردن یا فرو ریختن کند. خوردگی و شوره زدن (سفیدک) نیز امکان پذیر است. حتی موضوع را پیچیده تر می کند، احتمال رشد قارچ و کپک است. زمانی که کپک دارای منبع ثابتی از آب باشد، روی سطوح سخت مانند آجر ریشه می‌گیرد. اگرچه ظاهراً به اندازه آسیب آب خطرناک نیست، اما وجود آنها می تواند ساختار را تضعیف کند. همچنین برای کسانی که سطح را بو یا لمس می کنند، یا آنها را می خورند، (در مورد حیوانات خانگی) تهدید می کنند.

آسیب آب می تواند تمام مزایایی را که مصالح بنایی برای یک سطح ارائه می دهد از بین ببرد. این کار می تواند یکپارچگی، ظاهر و طول عمر خانه، اداره، پاسیو و هر جای دیگری که ممکن است آجر در آن نصب شود را به خطر بیاندازد.

خوشبختانه، این مشکل حتی برای سطوحی که در فضای باز هستند، با یک نانوی آجری با کیفیت بالا قابل پیشگیری است. در صورت استفاده از سیلر نفوذی، نه ابرهای بارانی، نه شیلنگ های سرگردان و نه هیچ منبع رطوبت دیگری نمی توانند به سطح نفوذ کنند. هر قطره آبی که روی آن بیفتد ممکن است به سادگی از بین برود.

.

آب بندی و آب بندی دیوارها و سطوح
اگر دیوارها و سطوح آجری در داخل یا اطراف خانه خود دارید، پس یک نانوی آجر خوب سرمایه گذاری عاقلانه خواهد بود.

شما حتی نیازی به استخدام شخص دیگری ندارید تا آن را برای شما مدیریت کند. تنها چیزی که نیاز دارید خرید یک نانو عایق برند خوب و با کیفیت بالا، یک سمپاش کم فشار، کمی صبر و دستورالعمل صحیح است.

قبل از شروع، باید فضایی را که می‌خواهید سیلر را روی آن اعمال کنید، تمیز کنید. به هر حال، اگر بوم در خاک مدفون باشد، یک هنرمند نمی تواند کار روی یک نقاشی را آغاز کند. سطح شما ممکن است پوشیده از انواع آلودگی ها باشد، از خاک و گرد و غبار گرفته تا گریس و زنگ و غیره. همه این زباله ها و اسلحه ها می توانند مانع کار شما شوند. بدتر از آن، می تواند مانع از آب بندی مناسب محصول در آجر شود. ما شوینده های نانوشاین برای آجر را برای سطح توصیه می کنیم.

زمانی که به آن پاک کننده ها زمان دادید تا جا بیفتند، باید سطح را خوب بشویید. این مرحله جایی است که یک واترجت برقی مفید است. پاک کننده ها، کثیفی های باقیمانده را مستقیماً تمیز می کند، راه را باز می کند. بعد از آن، ممکن است بخواهید از سیلر استفاده کنید.

هنگامی که تمام سطح (با استفاده از سمپاش باغبانی پمپ دستی) با سیلر نافذ روی آن اسپری شد، کمی زمان دهید تا خشک شود و در جای خود قرار گیرد. سیلر پلی استر نافذ با منافذ آجر و ملات چسبیده و استحکام آنها را تقویت می کند. اگر می خواهید آن را آزمایش کنید، صبر کنید تا کاملا خشک شود، سپس کمی آب روی یک نقطه تصادفی بپاشید. اگر چیزی را که به نظر می رسد حباب است ببینید، خوب هستید.

.

توصیه هایی برای استفاده نانو عایق های مخصوص آجر 
اگر در منطقه ای زندگی می کنید که روزها و شب های سرد را تجربه می کند، باید مراقب باشید که چه زمانی تصمیم به استفاده از نانو عایق آجر می کنید. منافذ سطح  در دمای کمتر از ۵ درجه سانتیگراد بسته می شوند و این شامل دمای هوا و سطح میشود. بنابراین یک نانوی آجر خوب زمانی که سطح خیلی سرد است به اندازه کافی جذب نمی شود.

برای جلوگیری از هر گونه مشکل و اطمینان از بهترین عملکرد ممکن، لازم باشد قبل از اعمال تا بهار صبر کنید. در واقع، ممکن است بخواهید کمی بیشتر صبر کنید، تا زمانی که درجه هوا بین ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتیگراد باشد. اینها شرایط ایده آلی برای استفاده از یک نانوی آجر نفودپذیر است.

نانوی آجر ممکن است تنها محصولی نباشد که می خواهید روی دیوار اعمال کنید. اگر می خواهید دیوار آجری را بعد از آب بندی آن رنگ کنید، مراقب باشید. ابتدا باید به نانو زمان دهید تا خشک شود و به آجر نفوذ کند.

سپس، شما باید به دنبال یک محصول رنگی باشید که با مواد تشکیل دهنده نانوی آجر شما سازگار باشد.

رنگ ۱۰۰% اکریلیک مبتنی بر آب پایه رزینی و پلیمری مناسب است.

ما در فروشگاه نانوفروش، در تلاش هستیم تا محصولاتی با کیفیت بالا ارائه کنیم که بتواند هم از طیف وسیعی از سطوح ساختمانی و هم از محیط زیست محافظت کند. این مورد شامل نانو عایق های آجری مانند برند نانوشاین می شود.

اگر به محصولی نیاز دارید که بتواند به سطوح آجری شما نفوذ کند و آن را حفظ کند، فوراً محصولات ما را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *