نانو تکنولوژی

همه چیز درباره نانو شیشه آبگریز خودرو و ساختمان

نانو شیشه

در هنگام رانندگی و مواقع بارانی با استفاده از نانو شیشه آبگریز میتوانید به راحتی دید کافی به جاده و سایر رانندگان داشته باشید که این به خودی خود میتواند تاثیر بسیار زیادی بر رانندگی شما داشته باشد. عملکرد نانو شیشه به این صورت است که باعث جلوگیری از نشستن آب باران و یا هرچیز دیگری به شیشه و به سهولت تمیز میشود.

لایه ای که اسپری ضد باران شیشه ایجاد میکند کاملا نامرئی است و به هیچ وجه دیده نمیشود یا تاثیری بر کیفیت دید نخواهد داشت به این ترتیب که به مولکول های سطح شیشه چسبیده و باعث انحراف آب و آلودگی های دیگر بر روی شیشه میشود.

موارد استفاده از محصول نانو شیشه :

 • محافظ بسیار خوب برای شیشه های خودرو
 • ویترین مغازه ها ، آینه های سرویس بهداشتی و حمام
 • سقف های شیشه ای و کلا نماهای ساختمانی
 • کاشی های دیواری ، سلولهای خورشید تولید برق
 • برای عکاسان و جلوگیری از بخار و لک روی لنز دوربین
 • برای جلوگیری از بخار روی شیشه عینک و صفحات نمایشگر دیجیتالی نیز از محصول نانو شیشه آبگریز استفاده میشود

 

که در ادامه این مقاله ما شما را بیشتر با نحوه عملکرد و مزایای آن آشنا میکنیم.

 

فروش اسپری نانو شیشه

این محصول که به نام Glass Sealing نیز شناخته میشود نوعی محافظ از نوع نانو است که کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد. پس از آنکه اسپری نانو شیشه را بر روی سطح مورد نظر استفاده شد.

یک نوع لایه محافظ از پوشش نانو بر روی سطح آن ایجاد میشود که در برابر کثیفی و لکه های آب و باران مقاوم شده و باعث سهولت بیشتر در تمیزی آن میگردد و محصول نانو شیشه آبگریز باعث جلوگیری از کدر شدن شیشه یا آئینه بر اثر شرایط جوی نامساعد میشود.

 

مزایای استفاده از ماده نانو شیشه آبگریز

 • آب روی شیشه را از خود پس میزند
 • باعث جلوگیری از چسبیده شدن آلودگی ها و کثافات بر روی شیشه و سطوح میشود
 • سطوحی که بر روی آن از ماده نانو استفاده کرده اید هیچگونه رسوب به خود نمیگیرد
 • کاملا نامرئی است و دیده نمیشود
 • باعث مقاومت سطوح در برابر فرسایش میشود
 • از خوردگی سطوح توسط جلوگیری میکند
 • باعث جلوگیری از رشد قارچ و کپک بر روی سطوحی که از ماده نانو شیشه آبگریز استفاده شده است میشود
 • به آسانی و سهولت پاک و تمیز میشود
 • درجه مقاومت بسیار بالا تا ۴۰۰ سانتیگراد دارد
 • هنگام تمیز کردن شیشه و سطوح از آب کمتری استفاده میکنید و باعث صرفه جویی در مصرف بهینه آب میشود
 • برای بدن انسان یا حیوانات خانگی هیچگونه آثار منفی ندارد و همچنین سمی و خطرناک نیست

 

 

دیدگاه علمی در مورد نانو شیشه:

باید توجه کنید که این ماده یک لایه نیست که بر روی سطوح کشیده شود، بلکه تغییر شیمیایی در سطح مولکولی می باشد، که از آلوده شدن سطوح جلوگیری می نماید. این ترکیب آب گریز، نمی گذارد تا آب و یا هر ذره دیگری بر روی سطح شیشه و یا کروم بنشیند.
این ماده بسیار نازک و شفاف است و اصلا قابل مشاهده به وسیله چشم نیست و در نتیجه سطوح شفاف مانند شیشه ها و لنزهای دوربین نیز به وسیله آن به راحتی محافظت می شوند.

این ذرات نانو بر روی مولکولهای سطوح می چسبند و مانع از نفوذ هر نوع ماده دیگر بر روی سطح می شوند. آب هرگز بر روی سطوح آغشته شده بوسیله این ماده نمی ایستد، بنابراین اگر جسمی بر روی این سطوح بنشیند تنها با ریختن آب بر روی سطح و یا باریدن باران پاک خواهد شد.

 

اگر بوسیله میکروسکوپ به سطح شیشه نگاه کنیم می بینیم که سطوح شیشه ای کاملا صاف نمی باشند، بنابراین وقتی که آب و یا هر آلودگی دیگری بر روی آنها بریزد به راحتی می چسبد. شیشه هایی که با استفاده از فن آوری نانو ساخته می شوند اجازه می دهند که آلودگی ها با آب ترکیب شوند و به این وسیله بدون دخالت هیچ ماده دیگری از روی شیشه سر بخورند.

این مواد همچنین مانع از رسوب نمکها بر روی سطوح شیشه می شوند. همچنین این مواد به وسیله آب، مواد پاک کننده و یا فشار فیزیکی از سطح شیشه جدا نمی شوند. این محصول نانو تضمین شده است که از وضوح شیشه ها و همچنین شفافیت آنها کاسته نشود. نگهداری این شیشه ها نیز بسیار ساده و کم هزینه است.

 

طریقه مصرف نانو شیشه:

توجه داشته باشید که قبل از استفاده از این مواد، سطح شیشه یا کروم باید با فشار آب و یا بخار کاملا پاک شده و سپس خشک شود، به صورتی که هیچگونه رطوبتی بر روی شیشه نباشد.

همچنین سطح شیشه باید از نظر شیمیایی خنثی (‌نه خاصیت بازی داشته باشد و نه اسیدی) باشد، این بدان معناست که نباید هیچ ماده اضافی (از جمله مواد پاک کننده) بر روی شیشه قرار داشته باشد.

حال با یک پارچه کتانی و یا دستمال کاغذی خشک و تمیز سطح را تمیز می کنیم. سپس مواد مورد نظر را با استفاده از یک اسپری بر روی سطح می پاشیم و به سرعت توسط پارچه کتانی تمیز آنرا کاملا روی شیشه می گستریم.

توجه کنید که نباید این مواد را چند بار بر روی یک سطح بریزیم، مطمن باشید که با همان یکبار، مواد کار خود را انجام می دهند. به هیچ وجه بر روی سطوحی که تازه مواد بر روی آنها قرار گرفته راه نروید. محصول نباید در هوای سرد و یا گرم قرار گیرد.

توجه: بعد از پایان کار مواد نانو بر روی شیشه دیده نخواهند شد. بهتر است تا ۲۴ ساعت به سطوح دست نزنید. همچنین در روی سقف های شیشه ای نیز می توانید ۱ روز بعد از پایان کار راه بروید. بهتر است برای پاشیدن مواد بر روی سطوح از اسپری های مخصوص استفاده کنید.

 

مقدار مصرف نانو شیشه:

هنگام مصرف مایع شیشه های نانو تکنولوژی بصورت دستی برای هر متر مربع ۵ تا ۲۰ میلی لیتر (بنا به جنس سطح) مواد لازم می باشد.( ۱ لیتر در حدود ۵۰ تا ۲۰۰ متر مربع را پوشش می دهد). اگر از اسپری های مخصوص استفاده کنید (بنا بر جنس سطح مورد استفاده) بین ۵ تا ۱۵ گرم برای هر متر مکعب مواد مصرف خواهد شد.

 

توجه:

ماده باید در جای خشک و خنک نگهداری شود.
مایع می تواند تا ۶ ماه در بسته بندی original خود سالم بماند.
بعد از باز کردن درب ظرف به سرعت آنرا مصرف نمایید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *