نانو تکنولوژی

چگونه ام دی اف MDF را ضد آب کنیم

چگونه ام دی اف را ضد آب کنیم

چگونه ام دی اف MDF را ضد آب کنیم؟
.

ام دی اف یک ماده قوی است که معمولاً برای ساخت مبلمان، کابینت و سایر پروژه های خانه استفاده می شود.

همچنین بسیار بادوام و مقاوم در برابر رطوبت است. با این حال، ام دی اف کاملا ضد آب نیست.

اگر در آب و هوای مرطوب یا در ام دی اف شما در نزدیکی نم یا رطوبت است، ممکنه بخواهید برای جلوگیری از آسیب رسیدن به آن، نوعی مواد عایق و ضدآب استفاده کنید.

.

اما چگونه ام دی اف را ضد آب کنیم؟ راحت انجام میشه؟

آیا خودتان می توانید این کار را انجام دهید؟

این سؤالات در ذهن شما در حال جستجو و جستجوی راه حل هستند، اما به نظر نمی رسد که هرگز پاسخ مناسبی برای آن پیدا کنید!

بنابراین، اگر می خواهید ام دی اف ضد آب کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید، نگران نباشید.

ما این مقاله مفید را گردآوری کرده‌ایم تا شما را در مراحلی که باید دنبال کنید راهنمایی کنیم.

برای فهمیدن بقیه مطلب را بخوانید.

.

چگونه ام دی اف را ضد آب کنیم

آیا ام دی اف ضد آب است؟
برخی از افراد این اشتباه را مرتکب می شوند که معتقدند ام دی اف به طور پیش فرض ضد آب است، که ممکن است در هنگام استفاده از متریال، مشکلات زیادی ایجاد کند.

اجازه دهید دوباره بگویم: ام دی اف ضد آب نیست – در صورت تماس با آب می تواند متورم شود، تاب خورده یا حتی متلاشی شود.

هنگامی که ام دی اف در تماس با آب قرار گرفت، دیگر به شکل یا حالت اولیه خود باز نمی گردد، بنابراین باید تعویض شود. این برای شما زمان و هزینه خواهد داشت.

چرا باید ام دی اف ضد آب کرد؟
دلیل اصلی اینکه شما می خواهید ام دی اف را ضد آب کنید این است که ۱۰۰٪ ضد آب نیست. آب به ام دی اف آسیب می رساند و باعث از هم پاشیدگی مواد و بی مصرف شدن آن می شود.

لطفا توجه داشته باشید که پیروی از این روش برای ضد آب بودن ام دی اف، آن را در برابر آب مقاوم می کند، نه کاملاً در برابر آب غیر قابل نفوذ.

همچنان باید از استفاده از ام دی اف برای پروژه های فضای باز که مواد به طور مرتب در معرض بارندگی یا رطوبت زیاد قرار می گیرند، اجتناب کنید.

شما می توانید ام دی اف مقاوم در برابر رطوبت، ام دی اف MR را خریداری کنید که به طور خاص برای مقابله بهتر با رطوبت نسبت به ام دی اف معمولی طراحی شده است.

اغلب در آشپزخانه ها، حمام ها، اتاق های دیگ بخار یا اتاق های لباسشویی استفاده می شود. از ام دی اف معمولی گران تر است اما ارزشش را دارد.

اگر ام دی اف مقاوم در برابر رطوبت پیدا نمی کنید، یا نمی توانید آن را بخرید، یا از قبل مقداری ام دی اف استاندارد در اطراف خود دارید که باید از آن استفاده کنید، می توانید خودتان آن را ضد آب کنید.

شما باید رنگ یا نانو عایق ضدآب چوب، یا حتی مقداری رنگ مقاوم در برابر رطوبت اضافه کنید. این به ام دی اف اجازه می دهد تا مقداری از رطوبت را حفظ کند و عمر طولانی تری داشته باشد.

از پلی اورتان پایه آب برای ضد آب کردن ام دی اف خود استفاده نکنید، زیرا به خوبی به سطح ام دی اف نمی چسبد و در نتیجه آب بندی مناسبی ایجاد نمی کند.

قبل از زدن لکه روی ام دی اف حتما از پرایمر ضدآب استفاده کنید.

.

بنابراین، چگونه ام دی اف را ضد آب می کنید؟

چگونه ام دی اف را ضد آب کنیم؟
خوب، برای کمک به ضد آب بودن ام دی اف خود، ما یک راهنمای گام به گام برای شما داریم که باید دنبال کنید. فقط به خواندن زیر ادامه دهید تا بیشتر بدانید!

مرحله اول – مواد خود را آماده کنید
اولین قدم برای ضد آب کردن ام دی اف این است که تمام مواد خود را آماده کنید و مطمئن شوید که همه چیزهایی را که برای انجام درست کار نیاز دارید در اختیار دارید. بنابراین شما نیازمند چه هستید؟

شما باید یک پرایمر ضدآب از فروشگاه ما تهیه کنید که برای استفاده روی ام دی اف مناسب باشد. همچنین باید یک پوشش ضد آب برای ام دی اف انتخاب کنید – اعم از رنگ، لاک، لاک یا لکه.

علاوه بر خود مایعات، به چیزی برای استفاده از آنها نیز نیاز دارید. مطمئن شوید که یک قلم مو، یک غلتک رنگ و یک سینی غلتکی دارید.

شما باید چند لباس کهنه و ژولیده بپوشید که بدتان نمی آید خراب کنید، زیرا رنگ یا لاک باعث لکه دار شدن مواد می شود. در غیر این صورت، می توانید لباس های سرپوشیده بپوشید.

همچنین می‌توانید از عینک برای اطمینان از وارد نشدن مایع به چشم‌ها و دستکش برای محافظت از دست‌هایتان استفاده کنید.

بهتر است MDF خود را در هوای خشک در فضای باز ضد آب کنید، زیرا نمی خواهید هیچ یک از آستر یا لاک یا رنگ در خانه شما بریزد.

اگر به دلیل آب و هوا یا نداشتن فضای کافی نیاز به انجام آن در داخل خانه دارید، مطمئن شوید که اقدامات احتیاطی را انجام می دهید.

ابتدا محل را با قرار دادن یک صفحه محافظ روی زمین آماده کنید و چند پنجره را برای تهویه باز کنید زیرا مایعات می توانند بوی شیمیایی قوی داشته باشند.

.

مرحله دوم – ام دی اف را آماده کنید
قبل از اعمال هر چیزی روی MDF باید از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

هر گونه گرد و غبار یا کثیفی روی MDF توسط پرایمر مهر و موم می شود. ام دی اف را با یک پارچه پاک کنید تا از تمیز بودن آن مطمئن شوید.

همچنین می توانید ام دی اف را روی MDF نگه دارید تا خاک و گرد و غبار را از بین ببرید. اگر برای از بین بردن کثیفی نیاز به استفاده از یک پارچه مرطوب دارید، مطمئن شوید که برای از بین بردن رطوبت اضافی آن ساییده شده است و قبل از رنگ کردن ام دی اف اجازه دهید خشک شود.

.

مرحله سوم – پرایمر
اولین چیزی که روی MDF اعمال می شود پرایمر است. مقداری آستر را در سینی غلتکی خود بریزید و با استفاده از غلتک رنگ، یک لایه آستر را روی ام دی اف بمالید. مطمئن شوید که لایه زیبا و یکدست است.

بگذارید خشک شود، سپس همین کار را برای سمت دیگر ام دی اف انجام دهید. از یک قلم مو برای کشیدن پرایمر روی لبه ها استفاده کنید. در حالی که منتظر خشک شدن ام دی اف هستید، غلتک، سینی غلتکی و قلم مو را برای مرحله بعدی بشویید.

.

مرحله چهارم – ضد آب
پرایمر به مایع مقاوم در برابر آب کمک می کند تا به MDF بچسبد و یک لایه تشکیل دهد. هر مایعی که انتخاب کردید – عایق ضدآب نانو – مقداری را در سینی غلتکی بریزید.

مانند پرایمر، یک لایه یکنواخت به هر طرف بزنید و از قلم مو روی لبه ها استفاده کنید. قبل از برگرداندن ام دی اف، اجازه دهید هر طرف خشک شود.

پس از خشک شدن کامل ام دی اف، لایه دوم را اضافه کنید. این کار باعث می شود که ام دی اف در برابر آب مقاوم باشد. پس از خشک شدن برنامه دوم، آماده استفاده از ام دی اف هستید. ۲۴ ساعت زمان خشک شدن زمان دارید. موفق باشید!

خلاصه
ام دی اف ضد آب نیست، بنابراین اگر این روند را دنبال کنید می توانید از مقاومت بیشتری در برابر آب اطمینان حاصل کنید. این کار باعث دوام بیشتر ام دی اف شما می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *